Односи са јавношћу

Извор: Викимедијина заједница Републике Српске


28. новембар 2016.
ГЛАМ: Друга уређивачка радионица у Народној библиотеци Филип Вишњић
Викимедијина Заједница Републике Српске у сарадњи са Народном библиотеком Филип Вишњић у Бијељини 28. новембра организује уређивачку радионицу у оквиру пројекта ВикиСемберија на Википедији на српском језику и сродним пројектима.

Грешка при стварању минијатуре: Недостаје датотека

17. октобар 2016.
ГЛАМ: Уређивачка радионица у Народној библиотеци Филип Вишњић
Викимедијина Заједница Републике Српске 17. октобра организује уређивачку радионицу на Википедији на српском језику у Народној библиотеци Филип Вишњић у Бијељини. Пројекат се реализује у организацији Викимедијине Заједнице Републике Српске и Народне библиотеке Филип Вишњић у Бијељини, као дио активности у оквиру ГЛАМ пројеката.

Upoznaj Srpsku Logo.png

2. и 3. август 2016.
Фото-тура у склопу пројекта "Упознај Српску"
Заједница Викимедије Републике Српске 2. и 3. августа 2016. године је организовала дводневну фото-туру у оквиру пројекта Упознај Српску. Фото-тура је обухватала општине Источно Ново Сарајево, Пале и Рогатицу. Направљене слике природних и културних добара, те других знаметнитости ових општина, ће обогатити и повећати фонд фотографија које се односе на Републику Српску а налазе се на Викимедијиној Остави.

Slajdovi.jpg

30. и 31. јул 2016.
Уређивачки маратон и фото-тура Трагом душе 2016 - Соколац
Заједница Викимедије Републике Српске 30. и 31. јула 2016. године организује дводневне активности у оквиру пројекта Трагом душе 2016 у Сокоцу. Учесници ће се такмичити у писању чланака на Википедији на српском језику о природним и културним добрима Републике Српске и дати свој допринос кроз фотографисање природних и културних споменика на подручју Сокоца.

GLAM logo transparent.png

29. јул 2016.
Уређивачки маратон у Матичној библиотеци Источно Сарајево - Упознај Српску!
Уређивачки маратон као дио пројекта Упознај Српску је такмичење у писању чланака на Википедији на српском језику о темама везаним за Републику Српску. Маратон представља и један дио сарадње са Матичном библиотеком Источног Сарајева у оквиру ГЛАМ пројеката Викимедијине Заједнице Републике Српске. Основни циљеви такмичења су проширивање и обогаћивање Википедије садржајима везаним за Републику Српску, као и промоција Републике Српске на интернету.

Upoznaj Srpsku Logo.png

13. јул 2016
Такмичење у креирању садржаја о Републици Српској на Википедији: Упознај Српску!
Упознај Српску је такмичење у писању чланака на Википедији на српском језику о темама везаним за Републику Српску. Основни циљеви такмичења су проширивање и обогаћивање Википедије садржајима везаним за Републику Српску, као и промоција Републике Српске на интернету.

Грешка при стварању минијатуре: Недостаје датотека

13. јул 2016
Вики фото-тура: Посјета Самобору
Прва фото-тура у оквиру пројекта "Трагом душе 2016" реализоваће се 13. јула у организацији Заједнице Викимедије Републике Српске, а у сарадњи са: Туристичком организацијом Вишеграда, Туристичком организацијом Ново Горажде и Општином Ново Горажде. Група љубитеља фотографије ће посјетити Самобор, Цркву Светог Ђорђа у Сопотници и остале локалитете на овом подручју.

TDLOGO.png

1. јул - 31. август
Почело велико фото-такмичење "Трагом душе 2016"!
У Републици Српској је по други пут организовано велико фото-такмичење под називом "Трагом душе 2016". Фото-конкурс је тематски одређен и усмјерен ка прикупљању фотографија природних и непокретних културних добара која се налазе на територији Републике Српске. Стручни жири ће одабрати двадесет најбољих фотографија из обје категорије, које ће бити представљене на специјалној изложби.

11th birthday of Serbian Wikipedia 004.JPG

19. септембар 2015.
Википедија слави рођендан у Републици Српској!
Највећа свјетска енциклопедија Википедија обиљежава 15. година постојања. Поводом тога, у више од 90 градова широм свијета обиљежиће се Википедијин дан, а једна од централних активности организоваће се у Источном Сарајеву. Источно Сарајево биће домаћин и Wikimedia Start Republika Srpska 2016 конференције.

Wiki-zajednica.png

19. септембар 2015.
Званично признат статус Заједнице Викимедије Републике Српске
Заједница Викимедије Републике Српске је од 6. октобра 2015. године званично призната корисничка група Викимедије у Републици Српској.